VMCHooks

 


Prieš 100 metų prancūzų kopmpanija VMC pagamino pirmą žvejybinį kabliuką, ir tuo šiandien labai didžiuojasi. Tačiau didžiausias VMC kompanijos pasididžiavimas — šiuolaikiniai kompanijos gaminami kabliukai.

Prioritetai

Prancūzų kompanijos VMC tradicijos labai senos — metalo gaminių gamyba ji užsiima daugiau nei 200 metų, taigi kai įmonės strategai nutarė užsiimti žvejybinių kabliukų gamyba, jau sukaupta patirtis buvo nemaža.

Šiandien VMC ne tik švenčia garbingą jubiliejų, išklimingai pažymėdami, kad prieš 100 metų pasirodė pirmasis VMC kabliukas, bet ir didžiuojasi tuo, kad yra vieninteliai kabliukų gamintojai Europoje — visi kiti Europos kabliukų gamintojai gamybą perkėlė į Aziją.

VMC prezidentas ir vykdantysis direktorius Stanislas de Castelnau teigia: „Mūsų kompanijos prioritetas visais laikais buvo kokybė. Siekdami aukščiausios kokybės mes kruopščiai renkame kabliukų medžiagas, naudojame moderniausius mechaninio apdirbimo būdus, pažangiausias padengimų ir kabliukų gylių galandimo technologijas. Mes nuolat kuriame naujus kabliukus, kurie būtų funkcionalesni ir patikimesni, atitiktų naujausiais žūklės tendencijas.“

Metalurgija

Kalbant apie kompaniją VMC, reikia pasakyti, kad kabliukams reikalingą metalą ji išsilydo pati, savo metalurgijos gamykloje Prancūzijos rytuose, prie pat sienos su Vokietija ir Šveicarija esančioje Morvillars komunoje. Todėl prancūzų gamintojas gali kontroliuoti metalo sudėtį ir užtikrinti tinkamą plieno kokybę. VMC kabliukai paprastai gaminami iš trijų rūšių plieno. Legiruotas „Vanadium Steel“ plienas lydomas 1 750 laipsnių temperatūroje. Jo sudėtyje yra vanadžio — itin kieto, bet lengvo metalo. Netgi tuomet, kai vanadžio kiekis nedidelis, plienas tampa 25 proc. kietesnis.

Gaminant kabliukus bene dažniausiai naudojamas konstrukcinis plienas. VMC savo konstrukciniam plienui labai tiksliai parenka anglies kiekį, kuris lemia termiškai apdoroto ir iš šio plieno pagaminto kabliuko kietumą, spyruokliuojančias savybes. Iš tokio konstrukcinio plieno gaminami ir įvairūs įrankiai, t. y. gaminai, kurių plienas turi būti labai kietas.

Trečia VMC kabliukams gaminti naudojama plieno rūšis — nerūdijantis plienas, turintis cinko, aliuminio ir chromo priemaišų. Tai atsparus korozijai kietas plienas, iš kurio pagaminti kabliukai nepraranda savo savybių net tuomet, kai nuolat meškeriojama sūriame vandenyje.

 

Informacija!

Šiandien 70 proc. VMC produkcijos eksportuojama į įvairias pasaulio šalis. Kiekvieną dieną kompanija VMC pagamina 4 mln. kabliukų. Norint patenkinti paklausą, VMC kabliukų gamybos fabrikas dirba visą parą 7 dienas per savaitę.

 

Aštrumas

Stebint kompanijos VMC inovacijas akivaizdu, kad šis kabliukų gamintojas visais laikais labai didelį dėmesį skyrė pakirtimo efektyvumui. Kaip žinia, tai priklauso nuo kabliuko gylio aštrumo, jo formos, bet tai dar ne viskas. Pakirstą žuvį kabliukas turi patikimai laikyti, neleisti jai nusipurtyti. Ši problema sprendžiama tobulinant užkarpėlių formą.

VMC naudoja kelias pažangias kabliukų gylio formavimo technologijas. Pavyzdžiui, kai kurie kabliukai turi „Pyramid Cone Point“ (piramidės formos) gylį. Šis gylis suformuojamas kaip labai ištęsta piramidė. Keturios tos piramidės briaunos kaip peiliai pjauna žuvies audinius ir kabliukas įsminga labai lengvai. „Pyramid Cone Point“ gylis yra labai kietas, neatšimpa, atsparus lenkimui.

„Needle cone“ — adatinis VMC gylis. Jis gaunamas naudojant gana populiarią, bet sudėtingą šiuolaikinę technologiją: kabliukas aštrinimas metalą suslegiant, todėl jo gylis keičia struktūrą, tampa kur kas tvirtesnis. Fantastiškai įsikerta į žuvies žabtus, ilgai neatšimpa. Negalima nepaminėti ir „Cone cut“ kūgio formos unikalaus, itin aštraus kabliuko gylio. Jis gaunamas trimis technologiniais etapais, gylį aštrinant skirtingais kampais.

Tačiau daugiausia emocijų sukelia „Fast grip“ gylis. Jo pasirodymas rinkoje sukėlė audringą reakciją, nes tai buvo pirmasis kabliuko gylis, turintis tris mikroužkarpėles. Viršutinė šio kabliuko gylio dalis garantuoja itin efektyvų pakirtimą net tuomet, kai žuvis kimba ypač atsargiai, dvi apatinės dalys varginant patikimai laiko žuvį net valui dėl kokių nors priežasčių atsilaisvinus. Toks gylis idealiai ir giliai sminga į žuvies nasrus, 15 proc. efektyviau nei paprasti kabliukai.

Patys naujausi VMC kabliukų gyliai —„Dynacut“ ir „Spark Point“. Pirmuoju aštrinami itin tvirti kabliukai, skirti didelių žuvų „Big Game“ žūklei. Tokių kabliukų gylis turi labai aštrias keturias briaunas, kurios palengvina kabliuko skverbimąsi į kietus žuvies audinius. „Spark Point“ gylį turi naujausios kartos trišakiai kabliukai, karpių žūklei skirti kabliukai ir kabliukai, skirti didesniems natūraliems masalams. Tai labai sudėtingos formos, cheminiu būdu aštrintas gylis. Gylio formą aprašyti sunku, tik paminėsime, kad jis turi specialias pjovimo briaunas ir specialius „energijos kanalus“, dėl kurių kabliukui smingant įsikirtimo jėga nemažėja.

Kabliukai su „Spark Point“ jau sulaukė itin gero įvertinimo — tiek tarp paprastų žvejų, tiek įvairiose parodose.

Padengimas ir formos

Kaip žinia, net pats geriausias nerūdijantis plienas itin agresyvioje aplinkoje ima rūdyti. Žvejams pati agresyviausia aplinka yra vandenynas. VMC agresyvios aplinkos poveikio problemą sprendžia unikaliu „Permasteel“ padengimu, kurio technologija niekada nebuvo atskleista ir, pasak VMC specialistų, dar ilgai bus laikoma paslaptyje, nes laboratoriniai bandymai rodo, kad šio padengimo rezultatai yra stulbinantys. Kabliukai su „Permasteel“ padengimu nuolat bandomi įvariomis sąlgomis, tačiau net 1 000 valandų testas itin agresyvioje aplinkoje, kurios nė iš tolo negalima lyginti su vandenynu, parodė, kad VMC „Permasteel“ struktūra visiškai nepakito, neatsirado net mikroskopinių korozijos požymių.

Dar viena, ne tokia sena, bet vis dar stulbinanti naujovė — specialios formos trišakiai kabliukai „Sure set“. VMC ilgai sprendė, kaip reikėtų patrobulinti voblerių trišakius kabliukus, kad pakirtimas būtų kuo efektyvesnis, kad atitrūktų kuo mažiau žuvų. Po ilgų bandymų, tobulinimo metų buvo pristatyta revoliucinė naujovė „Sure set“. Šis kabliukas atrodo gana keitai: dvi jo atšakos nesiskiria nuo įprastų kabliukų, o viena yra tarsi ne iš tos operos — su labai dideliu ir keistos formos išlinkimu. Bandymai parodė, kad „Sure set“ įsikirtimo į žuvies nasrus efektyvumas gerokai didesnis, be to, tokie kabliukai labai gerai laiko pakirstą žuvį. „Sure set“ pranašumus įvertino žvejai ir specialistai — šie kabliukai ne kartą pelnė įvairių parodų apdovanojimus.

Čia tik trumpai apibūdintos kai kurios VMC technologijos, tačiau jos puikiai parodo kompanijos prioritetus ir potencialą. Per pastaruosius 10 metų VMC pristatė labai daug įdomių naujovių, sulauksime jų ir ateityje, nors, atrodo, kad tobulesnius kabliukus už tuos, kuriuos naudojame dabar, labai sunku pagaminti.

Išsirinkite savo geriausią kabliuką žvejybai per kelias sekundes: http://vmcpeche.com/products